TOEFL iBT®

TEST OF ENGLISH AS A FOREIGN LANGUAGE

TOEFL® sınavı, dünyada en çok saygı duyulan İngilizce dili sınavıdır ve Avustralya, Kanada, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler de dahil olmak üzere 130'dan fazla ülkede bulunan 9000'den fazla kolej, üniversite ve kurum tarafından kabul edilmektedir. Nerede eğitim almak isterseniz isteyin TOEFL sınavı bu amacınıza ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Ayrıca Türkiyede ÖSYM TOEFL’in YDS ile eşdeğerliliğini sağlayarak, TOEFL SONUÇLARININ Devlet ve Özel üniversitelerin akademik kariyer, hazırlık sınıflarından muafiyet gibi, daha farklı alanlarda kullanılabilmesine kapı açmıştır.

Türkiyede birçok sektör yabancı dil tazminatı, işe kabül için Toefl sonuçlarını geçerli saymaktadır.

İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL iBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçasıdır. Bu sınava ek olarak ETS TOEFL® Programı, sınava hazırlanmanıza ve İngilizce dil becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacak araçlar ve kılavuzlar sağlar.

TOEFL iBT Sınavı Nedir?

TOEFL iBT sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer. Ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. http://www.ets.org/tr/toefl